top of page

Naprawy drobne

   Naprawy drobne to tak naprawdę połowa problemów z jakimi Państwo do mnie dzwonicie. W zakres takich napraw wchodzą między innymi:

-wymiana armatury

-naprawa armatury

-przeciekające odpływy, syfony

-zatkane odpływy kuchenne

-pęknięte wężyki od armatury

-zatkane kratki pod wannowe starego typu (żeliwne oraz plastikowe)

-nieszczelne silikony (tym akurat się nie zajmuję)

-nieszczelne zawory w spłuczkach toaletowych

-zatkane toalety (tym również się nie zajmuję)

-przenoszenie grzejników i innych punktów wodnych

   Przejdźmy pokrótce powyższe zagadnienia, abyśmy mogli podczas rozmowy telefonicznej ustalić jak najwięcej konkretów, co pozwoli mi się lepiej przygotować do wykonania usługi.

   

Wymiana armatury. Często z baterii coś cieknie, ciężko chodzi, urwie się rączka. Zawsze jest opcja naprawy jednak nie zawsze jest ona opłacalna. W takim przypadku najlepiej kupić nową baterię samemu, lub jeżeli chcecie Państwo abym ja się tym zajął, przesłać link do upodobanego przez Państwa produktu, a ja go przywiozę wstępując po drodze do sklepu.

   

Wymiana armatury

Naprawa armatury

Naprawa armatury. Często przy droższych bateriach wymiana nie ma sensu, ponieważ będzie ona nieopłacalna. Wymiana mieszacza w baterii na mieszacz nowy i dobrej jakości to koszt 40-60zł plus robocizna. Wymiana baterii w koszcie robocizny jest taka sama jak wymiana mieszacza, jednak inaczej jest gdy mamy baterie za 100zł, a inaczej gdy mamy baterie za 400zł. W pierwszym przypadku namawiam do wymiany całej baterii, wtedy mamy gwarancję od producenta na całość, w drugim przypadku koszt nowej baterii podobnej klasy będzie wielokrotnie wyższy niż koszt wymiany poszczególnych elementów.

   

Przeciekające odpływy i syfony

Przeciekające odpływy i syfony. Tutaj bardzo często mogę pomóc przez telefon i poinformować co i jak należy zrobić aby sobie poradzić z problemem. Szkoły są dwie. Albo nowy syfon, albo wymiana wszystkich uszczelnień. Osobiście staram się w życiu przyczynić się do jak najmniejszej produkcji plastiku, więc zawsze proponuję wymianę uszczelnień, samego korpusu nie ma sensu wymieniać jeżeli nie jest on mechanicznie uszkodzony.

   

przeróbka instalacji wodnej
montaż zaworu wody ogrodowej

Zatkane odpływy kuchenne

Zatkane odpływy kuchenne, to chyba najpopularniejsza przypadłość po każdych świętach. Tutaj również dużą część jestem w stanie pomóc zdalnie. Najczęściej wystarczy przetykacz, i telefon do mnie a wszystko wytłumaczę. Oczywiście bezpłatnie:)

   Jeżeli chodzi o wężyki prowadzące do armatury, to trzeba je co jakiś czas kontrolować. Jeżeli robią się sztywne, lub zaczyna się na nich pojawiać osad lub rdza, należy je wymienić, ponieważ to właśnie wężyki są najczęstszym powodem zalań mieszkań. Jak i przy naprawach armatury, tutaj też można rozważyć wymianę baterii całościowo.

   Zatkane kratki żeliwne bądź plastikowe to już wyższa szkoła jazdy, i tutaj niestety niezbędna będzie moja wizyta :)

   

Przeciekająca spłuczka w toalecie

naprawa spłuczek podtynkowych

Przeciekające spłuczki to również bardzo częsta awaria. Generalnie w każdej spłuczce są dwa elementy. Jeden to zawór napełniający a drugi to zawór spustowy. W przypadku zgłaszania takiej usterki, dobrze żeby sprawdzić uprzednio czy woda zaczyna przeciekać od razu po spłukaniu, czy dopiero jak się napełni zbiornik. To pozwala wykluczyć jedną z dwóch możliwości, i znacznie przyspieszy naszą przygodę.

bottom of page