top of page

Instalacje kompleksowe

    Jako hydraulik świadczę też usługi w nowo powstałych budynkach, bądź mieszkaniach deweloperskich. Zarówno jeżeli chodzi o przeróbki istniejących systemów wody użytkowej oraz ogrzewania, jak i wykonastwo całościowych instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz ogrzewania z nowopowstałych budynkach mieszkalnych. W zakres chodzi rozwinięcie całej instalacji wodnej całej instalacji kanalizacyjnej ogrzewania podłogowego lub tradycyjnego oraz montaż kotłowni.

Tutaj temat jest bardzo bardzo szeroki, i w tej sprawie najlepiej od razu dzwonić, lub pisać e-mail załączając skany projektu z rzutami oraz opisem sekcji instalacji.

Kompleksowe instalacje hydrauliczne - systemy

Pracuję w następujących systemach:

-pex (szczęki zaciskarki: u, th), tece, kantherm, ravin, tweetop, herz, comap

-miedź, instalacje lutowane

-ocynk, instalacje skręcane

-pp- polipropylen sieciowany, stabilizowany włóknem, stabilizowany aluminium(posiadam grader)

   Stawiam na przejrzystość, dlatego przy takich instalacjach rozliczam się z klientem z faktycznie użytego materiału. Zarabiam na robociźnie, więc klient ma wgląd w moje faktury zakupu na materiały użyte u niego, i na ich podstawie się rozliczamy. Stosuję to rozwiązanie jako jedyny na małopolskim rynku. 

Najczęściej klienci decydują się na system zaciskowy pex. Instalacje wody użytkowej rozdzielaczowi oraz trójnikowe.

Używam materiałów z hurtowni instalacyjnych, omijam markety budowlane jeśli tylko mam taką możliwość.

 

Przy wykonywaniu całych instalacji najważniejsza dla mnie jest osiągnięcie maksimum wydajności z układu. Estetykę zostawiam na drugim miejscu, wszak rury są pod posadzką, i ich nie widać. Zdarzało mi się widzieć czyjeś prace, gdzie wszystkie rury są idealnie równo, zastosowano różne przelotki i obejścia, jednak moim zdaniem, nie jest to dobra droga. Owszem, wygląda zjawiskowo, jednak aby tak było trzeba zużyć więcej kształtek, a co za tym idzie, więcej łączeń pod wylewką.

Dobry hydraulik powinien nad estetykę stawiać walory użytkowe.

instalacja hydrauliczna kraków
instalacja wodna kraków
kompleksowe instalacje
bottom of page