top of page

Lokalizacja wycieku z instalacji

Wyciek ze stelaża WC

Zostałem wezwany do wycieku ze stelaża wc. Łazienka świeżo wyremontowana, spółdzielnia była na oględzinach i fachowcy stwierdzili wyciek ze stelaża nie zdejmując nawet toalety. Zalecili rozkuwanie i oczywiście zaoferowali swoje usługi z tym związane.

Klientka nie zdecydowała się im zaufać i postanowiła wezwać mnie. Po zdjęciu miski okazało się że wszystko z naszym stelażem jest ok. Zdjąłem dwie płytki jak widać na zdjęciu, aby się upewnić, po czym wyszedłem na korytarz, obejrzeć ścianę po drugiej stronie stelaża. Była tam szafka z pionami. Zdjąłem izolację, i moim oczom ukazał się nieszczelny śrubunek oklejony taśmą izolacyjną, i pod otuliną płynęła sobie woda. Kto nakleił taśmę, i dlaczego spółdzielnia chciała rozkuć łazienkę? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Państwu.

Udało się zaoszczędzić dużo pieniędzy i stresu związanego z nieplanowanym i niepotrzebnym, jak widać remontem.

IMG_6042.jpeg
IMG_6045.jpeg
IMG_6047.jpeg

Wyciek spod brodzika prysznicowego

Klasyka gatunku, zalewany sąsiad po każdej kąpieli. Po rozebraniu kabiny, i zdjęciu brodzika ukazał mi się syfon który był szczelny, ale jakoś dziwnie był podłączony Nie było wiele widać, ponieważ wszystko było zapaćkane folią w płynie. Odkułem kawałek i okazało się że ktoś podłączył syfon prysznicowy metrowym odcinkiem rury harmonijkowej, która się od spodu przetarła. Rurę natychmiast wymieniłem na nową i sztywną, kupiłem nowy syfon (geberit-nie ma co tutaj oszczędzać) i zamontowałem.

Trzy godziny po moim przyjeździe było po wszystkim.

Kabina została złożona w całości, posadzka była tak namoknięta że płytki odeszły bez uszkodzeń. 

Nie zawsze jednak wszystko się tak świetnie układa, czasami kabinę bardzo ciężko jest rozebrać, niektórzy przy montażu stosują bardzo mocne kleje montażowe, co jest wbrew zaleceniom producenta, więc cena może bardzo się różnić, w zależności od tego ile czasu z taką kabiną zejdzie. Tutaj klient zapłacił coś około 900zł, w cenie syfon który kosztował 180zł.

Podkreślę, nie warto tutaj oszczędzać, można zaoszczędzić na hydrauliku do wymiany WC lub baterii, ale takie prace jak ta, powinny zostać wykonane przez profesjonalistę.

IMG_6034.jpeg
IMG_6035.jpeg
bottom of page